اخبار

ده نفر از حادثه آتش‌سوزی مجیدیه تهران نجات یافتند

حوالی ساعت ۲۲ چهارشنبه پارکینگ یک ساختمان مسکونی در محله مجیدیه دچار آتش‌سوزی شد و ۲ دستگاه خودرو سواری هم سوخت اما ۱۰ نفر از ساکنان این ساختمان نجات یافتند.

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز پنجشنبه درباره جزئیات این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: وقوع این حادثه در ۱۶ متری دوم مجیدیه به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سیدجلال ملکی افزود: آتش‌نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند و مشاهده کردند در قسمت پارکینگ یک ساختمان ۵ طبقه ۲ واحدی، آتش به دلایل نامشخص به ۲ دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ سرایت کرده و دود ناشی از این حادثه در حال سرایت به طبقات مسکونی است.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند و گروهی برای خاموش کردن آتش و گروهی دیگر نیز برای نجات افراد ساکن وارد طبقات مسکونی شدند.

به گفته «ملکی» آتش نشانان در این حادثه ۱۰ نفر از ساکنان این ساختمان که در میان دود ناشی از این آتش‌سوزی در وضعیت نامناسبی قرار داشتند را به سلامت نجات دادند که البته سه نفر از این افراد به دلیل دود گرفتگی تحویل عوامل اورژانس مستقر در محل شدند.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش آتش‌نشانان این حریق خاموش شد و علت این حادثه نیز به وسیله کارشناسان در دست بررسی است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران تاکید کرد: در زمان وقوع حوادث، اهمیت سیستم‌های اعلام و اطفا و درهای مقاوم در برابر حریق به اثبات می‌رسد و به مالکان ساختمان‌های مسکونی توصیه می‌کنیم که در قسمت پارکینگ از درهای ضد حریق استفاده کنند.

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، و اعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ، اعلام حریق تله تک ، اعلام حریق تسلا ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

I Would Like To Share it.

Web Analytics