اخبار

آتش سوزی در ساختمان مملو از سیلندرهای گاز در تهرانسر
24 آگوست 2020
(1 رای)

آتش سوزی در ساختمان مملو از سیلندرهای گاز در تهرانسر

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان در محله تهرانسر، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 18:41 عصر امروز، یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان قدیمی در محله تهرانسر، بلوار دستغیب به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور چهار دقیقه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان در محل حادثه، ادامه داد: محل حادثه یک منزل دو طبقه قدیمی بود؛ طبقه بالا (روی همکف) کاربری مسکونی داشت و چند نفر در آن حضور داشتند، در طبقه همکف نیز تغییر کاربری صورت گرفته و متأسفانه به کارگاهی برای شارژ انواع کپسولهای گاز و نگهداری آن تبدیل شده بود.

وی خاطرنشان کرد: چندین دستگاه انواع سیلندر گاز از جمله سیلندرهای گاز 11 کیلویی، کپسولهای پیک‌نیکی و حتی یک مخزن 50 کیلویی که معمولاً برای صافکاری و نقاشی از آن استفاده می‌شود، در این طبقه نگهداری و این قسمت دچار آتش‌سوزی شده بود.

ملکی با اشاره به شعله‌ور بودن تعداد زیادی از سیلندرها و سرایت آتش به طبقه بالایی این ساختمان، بیان کرد: این منزل حدود 160 متر وسعت داشت و در دیگر اتاقهای این منزل در طبقه اول، لوازمی همچون کمد، لاستیک، تعدادی دوچرخه و موتورسیکلت نیز نگهداری می‌شد و آتش به آنها نیز سرایت کرده بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به طبقه بالایی رفتند و یک آقا و خانم مسن و یک آقا جوان را از ساختمان خارج کردند، آقای مسن بر اثر این حادثه کمی دچار سوختگی شده و یکی از آتش‌نشانان که از ناحیه پا آسیب دیده بود که تحویل عوامل اورژانس شدند.

وی متذکر شد: خاموش کردن آتش در اینگونه حوادث که سیلندرهای گاز شعله‌ور است و هر لحظه امکان انفجار آنها وجود دارد، بسیار خطرناک است اما آتش‌نشانان با تاکتیکهای عملیاتی و فرماندهی بسیار مناسب، آتش را به سرعت خاموش و از سرایت بیشتر آن به سایر بخشها جلوگیری کردند.

ملکی با اشاره به خارج کردن تمام سیلندرها توسط آتش‌نشانان به خارج از ساختمان و محل امن، عنوان کرد: محل برای بررسی بیشتر تحویل عوامل انتظامی شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: سخت است بپذیریم افرادی که در همسایگی این ساختمان قرار داشتند، از کاربری ساختمان محل حادثه‌دیده بی‌اطلاع بوده باشند و حداقل افرادی می‌دانستند کار خطرناکی در این منزل صورت می‌گیرد، باید همسایگان راجع به پرکردن و نگهداری سیلندرهای گاز در این ساختمان به مراجع ذی‌ربط اطلاع‌رسانی می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: اگر انفجار شدیدی در این مکان صورت می‌گرفت قطعاً منازل اطراف نیز آسیب می‌دید یا حتی منجر به بروز خسارات جانی می‌شد؛ چندی قبل در حوالی میدان خراسان، یک منزل دو طبقه دقیقاً با مشخصات این ساختمان در تهرانسر، دچار انفجار و آتش‌سوزی شد و دو نفر در آن حادثه جان باختند.

ملکی از هموطنان خواست در صورت اطلاع از موارد اینچنینی و مشاغل پرخطر که در واحدهای مسکونی فعالیت دارند، ریسک نکرده و مراتب را به نهادهای انتظامی و نظارتی اطلاع دهند تا جلوی هرگونه خطر احتمالی گرفته شود.

 

خواندن 814 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 شهریور 1399 09:14
آتشبان

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، و اعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ، اعلام حریق تله تک ، اعلام حریق تسلا ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics