مقالات

سیستم اعلام حریق بانک
(0 رای‌ها)

سیستم اعلام حریق بانک ها

بانک به عنوان یکی از ادارات مهم جهت تبادل ارز و پول کشور میباشد که علاوه بر پول و ارز، از اوراق و تمامی سند های کاغذی نیز نگهداری میکنند. سیستم اعلام حریق بانک ها و بهتر است بگوییم سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق بانک ها یکی از تجهیزاتی است که حتما بایستی در ابتدا شروع به کار بانک توسط متخصصین نصب گردد.

شرکت آتشبان متخصص در زمینه نصب دوربین های امنیتی بانک ها، سیستم اعلام و اطفاء حریق بانک ها و مراکز امنیتی و سیستم صوتی برای بانک، با سال ها تجربه در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.

سیستم اعلام و اطفاء حریق بانک ها

سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق بانک ها شامل دستگاه های حسگر دود، آتش نشانی، اعلام حریق و سایر تجهیزات مورد نیاز است. این سیستم به منظور جلوگیری از خسارت های جانی و مالی در صورت وقوع حریق در بانک ها طراحی شده است.

 در سیستم اعلام و اطفاء حریق بانک ها، دستگاه های حسگر دود در نقاط مختلف بانک نصب می شوند تا در صورت وقوع حریق به صورت خودکار به سایر تجهیزات سیستم اعلام و اطفاء حریق اطلاع داده شود. سپس دستگاه های آتش نشانی با فشار قوي آب يا گاز CO2 به منظور خاموش کردن آتش فعال مي شوند.

به علاوه، در سيستم اعلام و اطفاء حريق بانک‌ها، دستگاه‌های صدای بلند )آژير) نصب مي‌شود که در صورت وقوع حريق، افراد را به سمت خروجی های اضطراری هدايت مي‌کند.

همچنین، دستگاه‌های اعلام حريق نیز در نقاط مختلف بانک نصب می شوند تا در صورت وقوع حریق به صورت خودکار به سایر تجهیزات سیستم اعلام و اطفاء حریق اطلاع داده شود.

به طور کلی، سیستم اعلام و اطفاء حریق بانک ها باید با استانداردهای مشخص و قابل قبول طراحی شده و نصب شود تا در صورت وقوع حادثه، خسارات جانی و مالی کمتر شود.

انواع ردیاب برای سیستم اعلام حریق بانک

هنانگونه که گفته شد بانک به عنوان مکانی امن جهت نگهداری مدارک بایگانی و دیتاسنتر، اسناد کاغذی و پول و ارز و اوراق بهادار و مدارک و اسناد مهم شناخته شده است، بنابراین باید در حفظ و نگهداری آنها تمامی نکات ایمنی را در نظر بگیریم.

در بانک سنسور های دود یا حرارت پس از فعال شدن و اعلام خطر تمامی افراد حاضر در بانک از مسئولین بانک تا مشتری های حاضر در بانک هشدار و آژیر را شنیده و اقدام به خروج نمایند و این اولین قدم در حفظ جان افراد در بانک میباشد ولی این به تنهایی کافی نیست و سیستم های اعلام حریق باید اقدام به شناسایی مکان دقیق حریق نمایند تا سیستم های اطفاء حریق در محل مورد نظر شروع به فعالیت کرده تا از اسناد و مدارک و هرگونه موارد ارزشمند موجود در بانک محافظت شود.

  1. ردیاب های حرارتی
  2. ردیاب های دود

جهت مشاوره بیشتر درباره  سیستم اعلام و اطفاء حریق بانک ها میتوانید با شرکت آتشبان تماس حاصل نمایید

خواندن 42 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 ارديبهشت 1402 18:35
آتشبان

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، و اعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ، اعلام حریق تله تک ، اعلام حریق تسلا ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics