مقالات

ایزولاتور سیستم اعلام حریق

ایزولاتوراعلام حریق آدرس پذیر

در این مقاله سعی داریم درباره یکی از تجهیزات مهم سیستم اعلام حریق آدرس پذیر به نام ایزولاتور یا ایزولاتور سیستم اعلام حریق آدرس پذیر صحبت کنیم.

ضرورت کارکرد به موقع و بدون خطا سیستم اعلام حریق مهم ترین و اصلی ترین کار یک سیستم اعلام حریق است زیرا با عملکرد به موقع این سیستم موجب نجات جان و مال افراد میشود. پس با این تعاریف ضرورت وجود ایزولاتور در لوپ سیستم اعلام حریق معنا پیدا میکند.

 ایزولاتور را در مدار لوپ اعلام حریق آدرس پذیر نصب میکنند تا در صورت قطع شدن قسمتی از لوپ یا به اصطلاح اتصال کوتاه ایزولاتور فعال شده و باعث میشود فقط تجهیزاتی که بین دو ایزولاتور اتصال کوتاه وجود دارند از مدار خارج شوند و کل لوپ یا مدار قطع نشود و بقیه تجهیزات وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

در شکل زیر وظیفه و ضرورت وجود ایزولاتور در مدار سیستم اعلام حریق به وضوح مشخص است. در شکل به خوبی نشان داده شده که در هر طبقه سیستم اعلام حریق آدرس پذیر نصب شده است و در طبقه پنجم یک اتصال کوتاه یا قطعی بوجود آمده که با رنگ زرد مشخص شده است.

در طبقه پنجم ایزولاتور اعلام حریق پس از مشاهده اتصال کوتاه زون طبقه پنجم را از سایر زون ها جدا میکند و این کار باعث میشود تمامی لوپ به غیر از طبقه پنجم به فعالیت خود به درستی ادامه دهند. با از کار افتادن لوپ طبقه پنجم خطای اتصال کوتاه این بخش بر روی مرکز کنترل نمایش داده میشود

 

خواندن 339 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 فروردين 1401 13:27
آتشبان

شرکت آتش بان نماینده رسمی اعلام حریق ایران ، و اعلام حریق و اطفاء حریق در ایران می باشد و با بهترین برندهای ایرانی و جهانی از جمله اعلام حریق سنس ، اعلام حریق آنا ، اعلام حریق یونی پاس ، اعلام حریق زیتکس ، اعلام حریق زتا ، اعلام حریق تله تک ، اعلام حریق تسلا ، اعلام حریق آریاک ، اعلام حریق ماویلی ، اعلام حریق سایان می باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics