مقالات

اعلام حریق اتوماتیک
(0 رای‌ها)

اعلام حریق اتوماتیک و اعلام حریق دستی

درباره اعلام حریق اتوماتیک و اعلام حریق دستی

امروزه به دلیل رشد جمعیت و نیاز روز افزون مسکن و همچنین بالا رفتن ساخت و ساز ساختمان های تجاری، رستوران، انبار ها، پارکینگ ها اماکن صنعتی و تفریحی نیازمند امنیت بالا و حفظ جان و مال مردم می باشند. به همین دلیل می توانیم با به کارگیری سیستم های اعلام حریق، از به وجود آمدن خطر تا حدی جلو گیری کنیم. سازندگان در هنگام ساخت باید در نظر داشته باشند که حتما از سیستم های اعلام حریق در ساختمان ها استفاده کنند چرا که عدم آگاهی و کوتاهی در استفاده از سیستم های اعلام حریق می تواند در هنگام آتش سوزی، موجب آسیب های جبران نا پذیر شود. سیستم های اعلام حریق به دو نوع اعلام حریق اتوماتیک و اعلام حریق دستی، تقسیم می شوند که هر کدام را می توان به صورت جداگانه در ساختمان ها نصب کرد. در ادامه مطلب قصد داریم درباره اعلام حریق اتوماتیک و اعلام حریق دستی، بیشتر توضیح دهیم.

 سیستم اعلام حریق اتوماتیک

سیستم اطفای حریق اتوماتیک، طوری طراحی و ساخته شده است که کنترل و خاموش کردن آتش را به صورت اتوماتیک انجام می دهد. این سیستم در واقع نیازمند اپراتور نیست، این به این منظور است که برای شروع به کار و فعال شدن نیازی به دخالت دست انسان ندارد. و خودش برای خاموش کردن آتش اقدام می کند.سیستم اعلام حریق اتوماتیک در همان دقایق اولیه شروع آتش سوزی و قبل از آن که آتش به مکان های دیگر نفوذ کند، جلوی پخش آتش را میگیرد و آن را خاموش می کند. سیستم های اعلام حریق اتوماتیک قبل از شروع آتش سوزی و در هنگام به وجود آمدن دود، امکان شروع آش سوزی را پیش بینی می کنند. باید در نظر داشته باشید که هر ساختمانی که از سیستم های اعلام حریق اتوماتیک استفاده می کنند، حتما باید سیستم اعلام حریق دستی را نیز داشته باشند.

انواع سیتم اعلام حریق اتوماتیک

  1. سیستم اطفای حریق اتوماتیک آبی
  2. سیستم اطفای حریق اتوماتیک پاشش آب از کف
  3. سیستم اطفای حریق اتوماتیک مه آب
  4. سیستم اطفای حریق اتوماتیک اسپری آب
  5. سیستم اطفای حریق اتوماتیک پودری

سیستم اعلام حریق دستی

سیستم اعلام حریق دستی به گونه ایی است که کاشف ندارد و خودکار نیست و حتما باید هنگام آتش سوزی توسط ساکنین ساختمان فعال شود. این سیستم فقط و فقط با دست انسان شروع به کار کرده و در حقیقت بدون اپراتور هیچ کارایی ندارد. تمام ساختمان هایی که سیستم اطفای حریق اتوماتیک دارند باید سیستم اطفای حریق دستی را نیز داشته باشند.

شرکت آتش بان یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت های پخش، فروش و نصب انواع سیستم های اعالم حریق در ایران می باشد که با توجه به استاندارد های جهانی محصولات خود را به فروش می رساند. برای مشاوره رایگان و اطلاع از نوع و قیمت های سیستم های اطفای حریق با کارشناسان مجرب شرکت آتش بان تماس حاصل فرمایید.

 

خواندن 11 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 30 آبان 1400 16:38

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Web Analytics